Grid-Iron american football game language selector
Language
ČeštinaDanskDeutsch
EnglishEspañolEspañol (Latinoamérica)
FrançaisItalianoMagyar
NederlandsPolskiPortuguês (Brasil)
RomânăSlovenčinaSlovenščina
SrpskiSuomiБългарски
РусскийУкраїнська 
Register
Login
1. Ex YU cup!!!
 
markonelius
Posts: 360
Posted on 2014-11-08 21:50:23
Pozdrav svima!

Došli smo na ideju da organizujemo jedan interesantan kup pod nazivom "Ex YU kup". Pravo učešća imaju svi timovi iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Slovenije (i ako u međuvremenu bude Crnogoraca i Makedonaca na Grid Ironu, i oni imaju pravo učešća svakako). Cilj nam je da skupimo 32 ekipe, koje će biti podeljene po NFL sistemu - u dve konferencije sa po četiri divizije. Timovi će biti raspoređeni u divizije ravnomerno, po jačini, da ne bude nepravedno prema nekima više nego prema drugima

Kup će početi u prvoj ili drugoj nedelji iduće sezone (početkom decembra), a utakmice će se igrati u terminu prijateljskih. Razlog organizovanja ovog kupa je pre svega druženje ali i zarada od prijateljskih utakmica.

Detaljna pravila će biti okačena uskoro, a prijave timova se mogu vršiti do kraja ove sezone ili do popune mesta, šta dođe prvo.

Ako ste zainteresovani da se prijavite, u komentarima ispod možete se prijaviti na sledeći način:
Vaš nick, Naziv vašeg tima, liga u kojoj ćete iduće sezone igrati (ako još uvek ne znate sa sigurnošću, nema veze) i država iz koje je vaš tim.

Ako skupimo 32 ekipe, igraće se po sistemu sličnom onom u NFL-u, a ako nas bude manje, prilagodićemo sistem broju učesnika.

Ako imate bilo kakva pitanja, možete ih ovde postaviti...

Veliki pozdrav!

Datum početka kupa je 08.12.2014.

Prijave učesnika primamo do kraja poslednje nedelje u ovoj sezoni (ili dok ne popunimo 32 mesta)

OK! Sistem takmicenja za ovu godinu je sledeci - 4 grupe (Sever, Istok, Zapad, Jug) po 8 timova, u grupi igra svak sa svakim po jednu utakmicu (7), plus jos tri utakmice svaki tim igra sa timovima iz ostalih grupa koji su u istom vodoravnom nivou sa njima prilikom zrebanja (npr. Sever 1 igra protiv Jug 1, Istok 1 i Zapad 1, itd)... To je 10 kola. Nakon toga, u plejof prolaze po 4 ekipe iz svih divizija, gde je sistem takmicenja sledeci - A:Sever 1 vs Jug 4, B:Sever 2 vs Jug 3, C:Sever 3 vs Jug 2 i D:Sever 4 vs Jug 1, a u drugoj grani plejofa E:Istok 1 vs Zapad 4, F:Istok 2 vs Zapad 3, G:Istok 3 vs Zapad 2, H:Istok 4 vs Zapad 1.
Cetvrtfinale - 1:A vs D, 2:B vs C, 3:E vs H, 4:F vs G
Polufinale - 1 vs 2, 3 vs 4
Superbowl - pobednici polufinala

Moram jos jednom da napomenem da su timovi rasporedjeni po datumu osnivanja, tako da je raspored po grupama maksimalno ujednacen.

DIVIZIJA SEVER
Cro-Patriots
Wild Boars
Dillon Panthers
Wild Chiwawas
Studena Thander
Duhovi
Logitech 10th
Kragujevac Pharaons

DIVIZIJA ISTOK
Zelina Green Hornets
Sebastian
Avengers
Kaizer Chiefs
Kamena Gora Bears
ANK Kranj
Selektor
Kolubara

DIVIZIJA ZAPAD
Bad Bulls
Kaf Indjija Indians
HNK Hajduk Split
ZG Warriors
Gravedigger
Black Bears
Prijepolje Buccaneers
Trbusnica

DIVIZIJA JUG
Michigan Wolverines
Klek Avengers
Spartans Pula
Cazin Blue Jackets
FC Belgrade Dragons
Konjarnik HighTowers
Lazarevac Sabers
Divlji Veprovi


PRAVILA

Pravila
U kupu ucestvuje 32 tima podeljenih u cetiri grupe sa po osam timova. Igra se jednokruzno u grupi (sedam meceva) i jedan "vodoravni" krug sa timovima iz ostalih grupa (tri meca) koji su na pocetku zrebani na istoj "visini" (tj. Sever1-Istok1 , Sever2-Istok2, Sever3-Istok3...).

Plej-of
4. ekipe iz svake divizije prolaze u plejof. U osmini finala, ukrstaju se prvoplasirani i cetvrtoplasirani timovi, kao i drugoplasirani i treceplasirani, a divizije koje se ukrstaju su Sever-Jug, Istok-Zapad. Dakle 1.mesto iz Severa igra protiv 4.mesta iz Juga, 1.mesto iz Istoka igra sa 4.mestom iz Zapada itd...
U cetvrtfinalu, ukrstaju se pobednici osmine finala i to: 1-4 Zapad/Istok protiv 3-2 zapad/istok, 2-3 Zapad/Istok vs 4-1 Zapad/Istok... isto je i na strani gde igraju Sever/Jug timovi.
Polufinale - pobednici cetvrtfinala
Superbowl - pobednici polufinala, jel
Dakle, timovi iz Severa i Juga, u plejofu igraju s jedne strane grane, a timovi iz Zapada i Istoka sa druge, i na kraju se susrecu u superbowlu.

Tie-breakeri
U slucaju da timovi imaju isti skor pobeda i poraza na kraju ligaskog dela, redosled ce se odrediti prema sledecim pravilima:
1) poen-razlika
2) medjusobni susret

Zakazivanje utakmica
Utakmice se zakazuju do petka u 20:00, nebitno na kom terenu (praktikovali smo da to bude na vecem terenu zbog prihoda, ali je potpuno nebitno).
U slucaju da u medjuvremenu jedan tim zakaze prijateljsku van kupa (ili se recimo ne loguje ili ignorise utakmicu), blagovremeno obavestiti na forumu, a ta utakmica se registruje rezultatom 35-0 protiv tima koji je zeznuo stvar. U slucaju da se iz nekog razloga utakmica uopste ne odigra, oba tima ce biti penalizovana sa po jednim porazom.

Botovanje
Ako se neki tim ubotuje u medjuvremenu, sacekacemo nedelju-dve da se igrac prikljuci sa novim timom. Ukoliko se nista ne desi, moze da uskoci neka zamena na to mesto koje preuzima skor, ili jednostavno da se dalje rezultati registruju sa 35-0.
U ovoj situaciji bih zamolio vlasnike da na vreme najave bankrot ako ne mogu da se izvuku

RASPORED UTAKMICA

1 KOLO - 8.12.2014.
Cro-Patriots vs. Kragujevac Pharaons
Zelina Green Hornets vs. Kolubara
Bad Bulls vs. Trbusnica
Michigan Wolverines vs. Divlji Veprovi
WildBoars vs. Logitech 10th
Sebastian vs. Selektor
Kaf Indjija Indians vs. Prijepolje Buccaneers
Klek Avengers vs. Lazarevac Sabers
Dillon Panthers vs. Duhovi
Avengers vs. ANK Kranj
HNK Hajduk Split vs. Black Bears
Spartans Pula vs. Konjarnik HighTowers
Wild Chiwawas vs. Studena Thander
Kaizer Chiefs vs. Kamena Gora Bears
ZG Warriors vs. Gravedigger
Cazin Blue Jackets vs. FC Belgrade Dragons



2 KOLO - 15.12.2014.
Cro-Patriots vs. Logitech 10th
Zelina Green Hornets vs. Selektor
Bad Bulls vs. Prijepolje Buccaneers
Michigan Wolverines vs. Lazarevac Sabers
WildBoars vs. Duhovi
Sebastian vs. ANK Kranj
Kaf Indjija Indians vs. Black Bears
Klek Avengers vs. Konjarnik HighTowers
Dillon Panthers vs. Studena Thander
Avengers vs. Kamena Gora Bears
HNK Hajduk Split vs. Gravedigger
Spartans Pula vs. FC Belgrade Dragons
Wild Chiwawas vs. Kragujevac Pharaons
Kaizer Chiefs vs. Kolubara
ZG Warriors vs. Trbusnica
Cazin Blue Jackets vs. Divlji Veprovi


3 KOLO - 22.12.2014.
Cro-Patriots vs. Zelina Green Hornets
Wild Boars vs. Sebastian
Dillon Panthers vs. Avengers
Wild Chiwawas vs. Kaizer Chiefs
Studena Thander vs. Kamena Gora Bears
Duhovi vs. ANK Kranj
Logitech 10th vs. Selektor
Kragujevac Pharaons vs. Kolubara
Bad Bulls vs. Michigan Wolverines
Kaf Indjija Indians vs. Klek Avengers
HNK Hajduk Split vs. Spartans Pula
ZG Warriors vs. Cazin Blue Jackets
Gravedigger vs. FC Belgrade Dragons
Black Bears vs. Konjarnik HighTowers
Prijepolje Buccaneers vs. Lazarevac Sabers
Trbusnica vs. Divlji Veprovi


4 KOLO - 29.12.2014.
Cro-Patriots vs. Duhovi
Zelina Green Hornets vs. ANK Kranj
Bad Bulls vs. Black Bears
Michigan Wolverines vs. Konjarnik HighTowers
WildBoars vs. Studena Thander
Sebastian vs. Kamena Gora Bears
Kaf Indjija Indians vs. Gravedigger
Klek Avengers vs. FC Belgrade Dragons
Dillon Panthers vs. Wild Chiwawas
Avengers vs. Kaizer Chiefs
HNK Hajduk Split vs. ZG Warriors
Spartans Pula vs. Cazin Blue Jackets
Logitech 10th vs. Kragujevac Pharaons
Selektor vs. Kolubara
Prijepolje Buccaneers vs. Trbusnica
Lazarevac Sabers vs. Divlji Veprovi


5 KOLO - 5.1.2015.
Cro-Patriots vs. Studena Thander
Zelina Green Hornets vs. Kamena Gora Bears
Bad Bulls vs. Gravedigger
Michigan Wolverines vs. FC Belgrade Dragons
WildBoars vs. Wild Chiwawas
Sebastian vs. Kaizer Chiefs
Kaf Indjija Indians vs. ZG Warriors
Klek Avengers vs. Cazin Blue Jackets
Dillon Panthers vs. Kragujevac Pharaons
Avengers vs. Kolubara
HNK Hajduk Split vs. Trbusnica
Spartans Pula vs. Divlji Veprovi
Duhovi vs. Logitech 10th
ANK Kranj vs. Selektor
Black Bears vs. Prijepolje Buccaneers
Konjarnik HighTowers vs. Lazarevac Sabers


6 KOLO - 12.1.2015.
Cro-Patriots vs. Bad Bulls
Wild Boars vs. Kaf Indjija Indians
Dillon Panthers vs. HNK Hajduk Split
Wild Chiwawas vs. ZG Warriors
Studena Thander vs. Gravedigger
Duhovi vs. Black Bears
Logitech 10th vs. Prijepolje Buccaneers
Kragujevac Pharaons vs. Trbusnica
Zelina Green Hornets vs. Michigan Wolverines
Sebastian vs. Klek Avengers
Avengers vs. Spartans Pula
Kaizer Chiefs vs. Cazin Blue Jackets
Kamena Gora Bears vs. FC Belgrade Dragons
ANK Kranj vs. Konjarnik HighTowers
Selektor vs. Lazarevac Sabers
Kolubara vs. Divlji Veprovi


7 KOLO - 19.1.2015.
Cro-Patriots vs. Wild Chiwawas
Zelina Green Hornets vs. Kaizer Chiefs
Bad Bulls vs. ZG Warriors
Michigan Wolverines vs. Cazin Blue Jackets
Wild Boars vs. Dillon Panthers
Sebastian vs. Avengers
Kaf Indjija Indians vs. HNK Hajduk Split
Klek Avengers vs. Spartans Pula
Studena Thander vs. Logitech 10th
Kamena Gora Bears vs. Selektor
Gravedigger vs. Prijepolje Buccaneers
FC Belgrade Dragons vs. Lazarevac Sabers
Duhovi vs. Kragujevac Pharaons
ANK Kranj vs. Kolubara
Black Bears vs. Trbusnica
Konjarnik HighTowers vs. Divlji Veprovi


8 KOLO - 26.1.2015.
Cro-Patriots vs. Dillon Panthers
Zelina Green Hornets vs. Avengers
Bad Bulls vs. HNK Hajduk Split
Michigan Wolverines vs. Spartans Pula
Wild Boars vs. Kragujevac Pharaons
Sebastian vs. Kolubara
Kaf Indjija Indians vs. Trbusnica
Klek Avengers vs. Divlji Veprovi
Wild Chiwawas vs. Logitech 10th
Kaizer Chiefs vs. Selektor
ZG Warriors vs. Prijepolje Buccaneers
Cazin Blue Jackets vs. Lazarevac Sabers
Studena Thander vs. Duhovi
Kamena Gora Bears vs. ANK Kranj
Gravedigger vs. Black Bears
FC Belgrade Dragons vs. Konjarnik HighTowers


9 KOLO -2.2.2015.
Cro-Patriots vs. Michigan Wolverines
Wild Boars vs. Klek Avengers
Dillon Panthers vs. Spartans Pula
Wild Chiwawas vs. Cazin Blue Jackets
Studena Thander vs. FC Belgrade Dragons
Duhovi vs. Konjarnik HighTowers
Logitech 10th vs. Lazarevac Sabers
Kragujevac Pharaons vs. Divlji Veprovi
Zelina Green Hornets vs. Bad Bulls
Sebastian vs. Kaf Indjija Indians
Avengers vs. HNK Hajduk Split
Kaizer Chiefs vs. ZG Warriors
Kamena Gora Bears vs. Gravedigger
ANK Kranj vs. Black Bears
Selektor vs. Prijepolje Buccaneers
Kolubara vs. Trbusnica


10 KOLO - 9.2.2015.
Cro-Patriots vs. Wild Boars
Zelina Green Hornets vs. Sebastian
Bad Bulls vs. Kaf Indjija Indians
Michigan Wolverines vs. Klek Avengers
Dillon Panthers vs. Logitech 10th
Avengers vs. Selektor
HNK Hajduk Split vs. Prijepolje Buccaneers
Spartans Pula vs. Lazarevac Sabers
Wild Chiwawas vs. Duhovi
Kaizer Chiefs vs. ANK Kranj
ZG Warriors vs. Black Bears
Cazin Blue Jackets vs. Konjarnik HighTowers
Studena Thander vs. Kragujevac Pharaons
Kamena Gora Bears vs. Kolubara
Gravedigger vs. Trbusnica
FC Belgrade Dragons vs. Divlji Veprovi
Last edited on 2014-11-24 at 18:13
  
Zeljko Djajic
Posts: 169
Joined: 2013-07-23
I.1
Offline
Posted on 2014-11-08 21:58:45
Zeljko Djajic - Klek Avengers - Prva liga - Srbija
  
markonelius
Posts: 360
Posted on 2014-11-08 22:19:36
markonelius - Kamena Gora Bears - III liga - Srbija
  
Stoner98
Posts: 67
Posted on 2014-11-08 23:29:29
Stoner98 - FC Belgrade Dragons - III liga - Srbija
  
Shony Ray
Posts: 176
Posted on 2014-11-09 0:28:07
Shony Ray - Wild Boars - II.2 - Srbija
  
Sc0rpion
Posts: 12
Posted on 2014-11-09 2:39:54
Sc0rpion - ANK Kranj - Slovenia
  
ares88
Posts: 4
Posted on 2014-11-09 8:03:07
Ares88-Black Bears- Srbija
  
Mrkach
Posts: 0
Posted on 2014-11-09 12:43:20
Mrkach - Logitech 10th - Balkan region, Div. IV.13 Croatia
  
markonelius
Posts: 360
Posted on 2014-11-09 13:11:51
First 8 teams, nice Cmon guys Ajde momci, ajde dečki, dajmo fantje
  
prijepoljac
Posts: 19
Posted on 2014-11-09 13:40:28
prijepoljac - Prijepolje Buccaneers (trenutno WildCats, menjam na kraju sezone), 4 liga, Srbija
  
 
Last posts
2019-11-17 19:03
2019 Predictions League
Author:Moran20
2019-11-17 12:58
2019 survivor competition
Author:mrcasado
2019-11-17 1:23
Division ll.2 Season 31
Author:Christy
2019-11-17 1:19
ASE Top Division Season 31
Author:Christy
2019-11-16 22:43
Ligathread
Author:Henry
2019-11-16 22:42
Ligathread
Author:Henry